Startuoja trečioji Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena

paskutinė linksmybių diena

Šeštadienį startuoja jau trečioji ir kulminacinė 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Vakar Kruizinių laivų terminale publiką įaudrinę ukrainiečiai „Pokaz Trio“, kubiečiai „Havana Libre“, saksofono virtuozas iš Izraelio Tevet Sela bei unikali muzikos žvaigžde iš Švedijos Gunhild Carling koncertų estafetę perduoda šiandienos atlikėjams.

Šeštadienis žada dar daugiau unikalios džiazuojančios nuotaikos gerą muziką mylintiems geriems žmonėms, o festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale šį vakarą sulauksime išskirtinių svečių. Taip pat šeštadienį paaiškės ir festivalio mecenato bendrovės „Klaipėdos baldai“ pagamintos džiazuojančios komodos bei festivalio bičiulio grožio salono „Stella“ įsteigto kosmetikos „Fuschia make-up“ rinkinio laimėtojai.

11 val. stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos vėl rungiasi Lietuvos ORC čempionate KLAIPĖDA JAZZ.

18 val. muzika netils Kruizinių laivų terminale. Pirmieji scenoje pasirodys danai „Jazz Five“, kviesiantys pasinerti į tikrąjį Naujojo Orleano siautulį, pagardintą unikaliu funky, bliuzo ir jazz’n’roll muzikos stilių kokteiliu su išskirtiniu šiaurietiškuoju prieskoniu. Siautulingojo penketuko „Jazz Five“ nariai tituluojami tikraisiais šiuolaikinio Naujojo Orleano muzikos ambasadoriais Danijoje, siekiančiais sušildyti šią Šiaurės Europos šalį pasaulio džiazo sostinės dvasia. „Jazz Five“ susibūrė 1996-aisiais bei nuo tada jau surengė daugiau nei 1000 koncertų visame pasaulyje. Ir nesvarbu, ar mes kalbame apie jų koncertą džiazo klube, privačiame vakarėlyje ar garsiausiame pasaulio džiazo festivalyje, „Jazz Five“ pasirodymai visad išsiskiria unikalia charizma. Kartu tai – ir niekad vietoje nenustygstanti „prakaito varvinimo mašina“, tikra vakarėlio siela, savo unikaliu muzikos kokteliu visus be išimties išjudinanti iš savo vietų.

Energinguosius danus scenoje pakeis lietuvišku prieskoniu pagardintas Perico Sambeat ir Viktorija Pilatovič ispaniškasis duetas, drauge su Klaipėdos džiazo orkestru. Lietuvos uostamiestyje gimusi, šiuo metu Ispanijoje gyvenanti atlikėja Viktorija ir saksofono virtuozas ispanas Perico – ne tik išskirtiniai džiazo atlikėjai, bet ir  Berklio muzikos koledžo Valensijos filialo dėstytojai. Kartu pažymėsime, kad P. Sambeat kritikų nominuojamas vienu geriausiu ne tik Ispanijos, bet ir Europos alto saksofonistu, o V. Pilatovič gali pasigirti gausybe solinių ar bendrų su kitais muzikantais įrašų, ne vienu apdovanojimu ir pasirodymais garsiausiuose Europos festivaliuose. Vienus geriausius, išraiškingiausius ir aktyviausius Vakarų Lietuvos džiazo muzikantus suvienijęs Klaipėdos džiazo orkestras šiandien gerai žinomas bei žiūrovų vertinamas ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje bei jau ir už šalies ribų.

Pasimėgauti tikra arabiškų naktų romantika šeštadienį kvies jungtinės Furat Qaddouri ir jį lydinčių muzikantų grupės pajėgos iš Irako, Egipto ir Libano pakvies. Arabų styginio muzikos instrumento kanūno vituozas F. Qaddouri ne tik ištobulino savo gebėjimus groti šiuo instrumentu, bet ir tarpusavyje derindamas tradicinės arabų, džiazo bei kitus muzikos stilius, suformavo savitą muzikos stilių. F. Qaddouri jau aplankė daugybę festivalių Artimuosiuose rytuose ir Europoje, o Klaipėdoje jis pristatys programą „Baghdadi Jazz“. Tai įstabaus grožio Bagdado deivių meilės istorijoms dedikuotas unikalių, tradicinės arabų muzikos ir džiazo mišiniu pagardintų melodijų rinkinys, kupinas paslaptingų vilionių ir arabiškų naktų svaigulio.  Festivalio scenoje F. Qaddouri ir jo muzikantų grupė pasirodys drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Vakarą vainikuos ryškiausias 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos karūnos brangakmenis – bosinės gitaros deivė ir „funk groove“ muzikos žvaigždė Nik West (JAV). Žodžių „sprogstamasis muzikinis užtaisas“ šįkart jau ne pakaks, norit apibūdinti šią išskirtinės energijos, charizmos, stiliaus ir talento atlikėją. Itin sparčiai gerbėjų širdis užkariaujanti 29-erių Nik West jau gali pasigirti koncertais kartu su Lenny Kravitz, John Mayer ar Prince, kviestiniu pasirodymu TV projekte „Amerikos dievaitis“, nuotraukomis ant žurnalų viršelių bei pelnytais prestižiniais apdovanojimais. 2018-aisiais jos hitas „Purple Unicorm“ pelnė laurus JAV Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose. „Nik West yra neišsenkančio talento 21-ojo amžiaus menininkė“, – taip apie šią spalvingąją atlikėją atsiliepė leidinys „Billboard“. Neabejojame, kad nesutramdomoji Nik West ir Klaipėdą akimirksniu užkrės linksmos beprotybės nuotaika, juolab kad ji tapo pagrindiniu, menininko Algio Kriščiūno nutapytu 24-ojo festivalio simboliu.