Seminaras „Muzika gydo“

Muzikos stebuklai

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Tai seminaras, į kurį kviečiame atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Čia itin lauki žmonės su fizine negalia, nes Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus! Beje, šiemet festivalio komanda kartu su aktore Egle Jackaite seminaro „Muzika gydo“ metu įrodys, kad stebuklus daro ne tik muzika, bet ir poezija.

Jau trečiąjį seminarą „Muzika gydo“ ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro metu pasirodys ir L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“.

„Šis kolektyvas – tai unikalus, naujas reiškinys. Panašu, kad pirmasis toks Lietuvoje ir, galimai, vienas iš nedaugelio pasaulyje, – sako L. Švirinas. – Kartu su klausos negalia turinčiais klaipėdiečiais bendromis jėgomis nuolat repetuojame ir siekiame, kad jų gebėjimas muzikuoti džiugintų ne tik pačius ansamblio narius, bet ir jų besiklausančiuosius. Tai išties neįtikėtinas jautrumas, atsidavimas ir tikėjimas, kad muzikavimo džiaugsmas gali sugriauti visus stereotipus. Nors ansamblis dar labai jaunas, tačiau jau spėjo skambiai debiutuoti Motinos dienai skirtame koncerte Klaipėdos dramos teatre „Vilties karalienės pėdomis“.
Seminare pasirodys ir jauna dainininkė Jakaterina Kosmakova, taip pat savo pastangomis visiems liudijanti, kad muzika gali padaryti pasaulį gražesnį, o kiekvieno gyvenimą turtingesnį ir dosnesnį.

Dar vieną dainą, kurią išgirs seminaro „Muzika gydo“ dalyviai, sukūrė Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai – psichinę negalią turintys suaugusieji.

„Į savo dainos tekstą jie sudėjo tai, kas jiems svarbiausia muzikoje, ką jiems duoda muzika bei ką jie jaučia klausydamiesi muzikos. Pasak jų, muzikoje jie randa ramybę, atsipalaidavimą, džiaugsmą, atitrūkimą nuo kasdieninių rūpesčių, taip pat muzika jiems padeda įveikti baimes, atkurti savąją harmonija, pajausti lengvumą bei labiau pasitikėti savo jėgomis. Specialių užsiėmimų metu centro „Danė“ globotiniai su muzikos galia susipažįsta tiek jos klausydamiesi, grodami ar dainuodami, tiek ir patys kurdami. Beje, savo dainą daugelis jų kūrė pirmą kartą, tad ne tik itin džiaugiasi savo rezultatu, bet ir nekantrauja juo pasidalinti su kitais“, – pažymėjo L. Švirinas.

Trečiojo seminaro „Muzika gydo“ metu suskambs ir aktorės Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos ir užsienio poetų eilės – ištraukos iš aktorės kūrybinio vakaro „Jausmų džiazas“.

„Neabejoju, kad muzika gydo. Tačiau kartu tikiu, kad gydo ir poezija, juolab kad ji gimsta iš tikrų žmogaus išgyvenimų, jo patirtų jausmų, išbandymų. Būtent jausmingos eilės šiandien, kai aplink tiek daug sužeistų širdžių, gali mums padėti bent trumpam stabtelti ir pažvelgti į save iš naujo, atrasti naują gyvenimo aistrą ir gebėjimą džiaugtis mums duota kiekviena diena bei mums likimo padovanotais stebuklais. O poezijos galia jau ne kartą įsitikinau ir savo kūrybinių vakarų „Jausmų džiazas“ metu, matydama prasiveržiančius giliai užslėptus žmonių jausmus bei skaudulius“, – sako aktorė E. Jackaitė.

Beje, seminare „Muzika gydo“ planuoja sudalyvauti ir išskirtinis 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečias – tunisietis Nabil Khemir. Pakerėtas Šiaurės Afrikos muzikos garsų magijos, N. Khemir groti pradėjo dar vaikystėje, gavęs dovanų išsvajotąją liutnią. Tobulindamas grojimo liutnia gebėjimus ir klausydamasis džiazo legendų įrašų, kartu jis pasinėrė ir į savojo muzikinio stiliaus paieškas. O siekdamas atskleisti jo sielos glūdumoje slypėjusį liutnios ir gitaros skleidžiamų muzikos garsų derinio skambesį, N. Khemir 2004-aisiais sukūrė unikalų instrumentą „RayJam“, liutnios ir gitaros derinį.

Seminaro „Muzika gydo“ data ir laikas: birželio 8 d. (penktadienis) 12.00 val.

Vieta: Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčia, Savanorių g. 4
Seminaras NEMOKAMAS!!!

Projektą globoja medicininių tyrimų centras „Antėja laboratorija“. Tai moderniausią medicininių tyrimų centrą turinti laboratorija Baltijos šalyse. Čia atliekami per 500 kraujo ir kitų medicininių tyrimų spektras. Visoje Lietuvoje veikia 32 „Antėja laboratorija“ paslaugų centrai, iš kurių net 5 – Klaipėdoje.

Daugiau informacijos:
Inga Grubliauskienė
Asociacijos Klaipėdos pilies džiazo festivalis prezidentė
Mob. 8 620 67675
El. p. grubliauskai@gmail.com
www.jazz.lt