Klaipėdoje – pirmosios festivalio žvaigždės

Atvyko F. Qaddouri ir N. Khemir

Į uostamiestį trečiadienį atvyko pirmosios 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio žvaigždės – irakietis Furat Qaddouri ir tunisietis Nabil Khemir. Į Klaipėdą muzikantai atskraidinti bendrovės „Amberton Air“ sraigtasparniu.

Tik nusileidę Klaipėdos viešbučio „Amberton“ sraigtasparnių aikštelėje, svečiai džiaugėsi būdami Klaipėdoje bei teigė esantys kupini jėgų, nusiteikę puikiai bei nekantraudami laukiantys savo pasirodymų festivalio scenoje.

Qaddouri ir N. Khemir į Klaipėdą atskrido „Amberton Air“ sraigtasparniu H120, kuris yra lengvųjų „AIRBUS Helicopters“ orlaivių šeimos narys. Jis pasižymi išskirtiniu komforto lygiu, galimybe stebėti panoraminius vaizdus iš orlaivio kabinos, nepaprastai tyliu veikimu, patikimumu, greičiu ir saugumu. Jo naudojimo patirtis yra ilga ir sėkminga komerciniais, privačiais ar net kariniais tikslais daugiau nei 50-yje pasaulio šalių.

Šeštadienį festivalio scenoje pasirodysiančios jungtinės F. Qaddouri ir jį lydinčių muzikantų grupės pajėgos iš Irako, Egipto ir Libano pakvies pasimėgauti tikra arabiškų naktų romantika. Arabų styginio muzikos instrumento kanūno vituozas F. Qaddouri Klaipėdoje pristatys programą „Baghdadi Jazz“. Tai įstabaus grožio Bagdado deivių meilės istorijoms dedikuotas unikalių, tradicinės arabų muzikos ir džiazo mišiniu pagardintų melodijų rinkinys, kupinas paslaptingų vilionių ir arabiškų naktų svaigulio. Festivalio scenoje F. Qaddouri ir jo muzikantų grupė pasirodys drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Furat Qaddouri:

Khemir savo pasirodymą Kruizinių laivų terminale surengs jau rytoj. Svečias iš Tuniso pakvies ne tik susipažinti su savo unikaliu arabų ir vakarietiškojo džiazo muzikos stilių kokteiliu, bet ir su jo pačio sukurto muzikos instrumento „RayJam“, tradicinio arabų instrumento liutnios ir gitaros derinio, skambesiu. Scenoje N. Khemir pasirodys drauge su muzikantų iš Lietuvos ir Portugalijos pajėgas suvienijusiu kolektyvu „Raimondas Dauginas Exotic Band“.

Nabil Khemir:

Beveik 150 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, kone dvi dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių bei džiazuojančius vėjus gaudančių laivų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių – visa tai jau šį ketvirtadienį Lietuvos uostamiestį sudrebinsiantis 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 7-9 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.