Gunhild Carling

„Moteris orkestras“

Švedijos muzikos žvaigždė Gunhild Carling – vienas ryškiausių šių metų festivalio programos brangakmenių. Ši kerinčio balso atlikėja kartu yra ir tikra „moteris orkestras“, savo pasirodymų metu profesionaliai grojanti visa eile muzikos instrumentų – trombonu, lūpine armonikėle, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ar fortepijonu. Mažo to, G. Carling gerbėjus stebina ir dar vienu savo unikaliu talentu – gebėjimu vienu metu groti net trimis trimitais.

„Neabejoju, kad festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale tik pasirodžius Gunhild Carling, Klaipėdą užklups „džiazuojantis tornadas“ – stilingas, nenuspėjamas ir visus esančius greta įtraukiantis į savo svaiginantį sūkurį, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė, – Išties, švedų muzikos ikona ir nacionaliniu lobiu tituluojamos Gunhild Carling koncertai dažnai neprimena įprastų pasirodymų, o tampa įsimintina, įtaigia, entuziazmu ir pozityvia nuotaika trykštančia sensacija.“

Švedijos Geteborgo mieste gimusi Gunhild Carling niekada nesimokė profesionalioje muzikos mokykloje, tačiau augdama muzikantų šeimoje ji groti ir net jau koncertuoti pradėjo būdama kone septynerių.

Šiandien Švedijos muzikos ikoną jau gerai žino klausytojai tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikose, tiek ir Azijoje. Ji taip pat yra ir gausybės apdovanojimų ar stipendijų (Luiso Armstrongo stipendijos, Kobe Jazz Street apdovanojimo, Švedijos dainų autorių, kompozitorių ir autorių stipendijos, Thore Ehriling stipendijos ir kt.) laimėtoja.

Per metus su savo unikaliais pasirodymais, praturtintais ir teatro, vodevilio triukų bei šokio elementais, atlikėja ir multiinstrumentalistė G. Carling apkeliauja šimtus salių ir pavergia tūkstančius gerbėjų širdžių. Beje, G. Carling jau ne kartą koncertavo ir Švedijos karališkosios šeimos nariams.

Išties, siekiant apibūdinti šią Švedijos muzikos sensaciją ar jos pasirodymus, sunku išrinkti tik kelis žodžius. Tai stilingų, kvapą užgniaužiančių bei įtraukiančių, bet tuo pačiu metu ir betarpiško bei nuoširdaus bendravimo su publika kupinų pasirodymų savininkė, kaskart publikai padovanojanti ir netikėtų siurprizų – ar tai kalbėtumėme apie jos talento grojant skirtingais muzikos instrumentais pristatymą, ar tai apie jos gebėjimo iškart groti trimis trimitais prezentaciją, ar tai apie dar niekur iki tol nematyto jos pasirodymo elemento premjerą.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Gunhild Carling pasirodys drauge su savo muzikantų grupe.