Finišavo Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Džiazo linksmybės baigiasi...

Trečioji ir kulminacinė 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena baigėsi laukiamiausios šių metų žvaigždės Nik West (JAV) koncertu. Beveik 150 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, kone dvi dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, renginių ir seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių bei džiazuojančius vėjus gaudančių laivų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių uostamiestį užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių – visa tai dovanojo Klaipėdą sudrebinusi tradicinė džiazo fiesta.

Tęsiant ilgametę festivalio ir Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, šeštadienį stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos tęsė rungtynes Lietuvos ORC čempionate KLAIPĖDA JAZZ.  Vakareą Kruizinių laivų terminale džiazuojanti nuotaika tiesiog sklandė gerą muziką mylinčioje minioje, o festivalio scenoje pasirodė išskirtiniai svečiai.

Pirmieji į sceną lipę danai „Jazz Five“ kvietė pasinerti į tikrąjį Naujojo Orleano siautulį, pagardintą unikaliu funky, bliuzo ir jazz’n’roll muzikos stilių kokteiliu su išskirtiniu šiaurietiškuoju prieskoniu. Siautulingojo penketuko „Jazz Five“ nariai tituluojami tikraisiais šiuolaikinio Naujojo Orleano muzikos ambasadoriais Danijoje, įkaitino siautulingiems džiazo rimtams nusiteikusią publiką.

Energinguosius danus keitė lietuvišku prieskoniu pagardintas saksofono virtuozo iš Ispanijos Perico Sambeat ir iš Klaipėdos kilusios, šiuo metu Ispanijoje gyvenančios Viktorija Pilatovič ispaniškasis duetas. Jie pasirodė drauge su Klaipėdos džiazo orkestru, suvienijusiu vienus geriausių, išraiškingiausių ir aktyviausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų.

Arabiškų naktų romantiką šeštadienio vakarą skleidė jungtinės Furat Qaddouri ir jį lydinčių muzikantų grupės pajėgos iš Irako, Egipto ir Libano. Arabų styginio muzikos instrumento kanūno vituozas F. Qaddouri klaipėdiečiams pristatė ne tik savo gebėjimus groti šiuo instrumentu, bet ir tarpusavyje jungiant tradicinės arabų, džiazo bei kitus muzikos stilius, suformuotą savitą muzikos stilių. Džiazo fiestos scenoje F. Qaddouri ir jo muzikantų grupė pasirodė drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Sceną sudrebino ir paskutinį 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio vakarą vainikavo šių metų programos karūnos brangakmenis – bosinės gitaros deivė ir „funk groove“ muzikos žvaigždė Nik West (JAV). Ji tapo ir pagrindiniu, menininko Algio Kriščiūno nutapytu festivalio simboliu. Išskirtine energija, charizma, stiliumi ir talentu sparčiai užkariauja gerbėjų širdis, nesutramdomoji 29-erių atlikėja akimirksniu uždegė festivalio publiką ir beprotiškų linksmybių nuotaika.

Taip pat šeštadienį paaiškėjo ir festivalio mecenato bendrovės „Klaipėdos baldai“ pagamintos džiazuojančios komodos laimėtoja – Gintarė Budginaitė. Festivalio bičiulio grožio salono „Stella“ įsteigtą saugios ir profesionalios kosmetikos „Fuschia make-up“ rinkinį laimėjo Vita Gilinskytė.