Džiazo festivaliui – A. Gražio tapybos darbų paroda

Tradiciją tapusios „Džiazuojančios parodos“ atidarymas

Savaitgalį Klaipėdą nenuilstamame džiazo ritme paskandinsiančio 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio išvakarėse Baroti galerija (Aukštoji g. 1) pakvietė į jau tradiciją tapusios „Džiazuojančios parodos“ atidarymą. Šiemet galerija pristatė tapytojo, instaliacijų ir scenografijų autoriaus, parodų, meno projektų dalyvio ir kuratoriaus Audriaus Gražio darbų parodą.

Gražio kūrybai būdingas daugiasluoksniškumas, tam tikra poetika ir minties nepastovumas. Menininkas teigia: „Kurdamas neteikiu daug reikšmės madingoms meno tendencijoms. Mano paveikslai, sukurti pastarųjų dviejų metų laikotarpiu, galėtų būti nutapyti ir prieš dešimtį metų. Man svetima bjaurumo estetika, siekiu, kad mano paveikslai atspindėtų harmoniją, intelektą ir prasmės gylį“.

Naujausios A. Gražio parodos tema taip pat nėra atsitiktinė. Prisiekusio melomano ir tikrojo džiazo mylėtojo tapyba visuomet turėjo sąlytį su džiazu. Didelė dalis jo kūrinių  atsirado džiazo muzikos fone todėl  spalvų sinkopėmis, potėpių ritmika, neretai panašėja į  perėjimą iš garso į šviesos bangą. Tęsdamas ciklą TOLIAI, autorius mus veda savo kelionių prisiminimais iš pamatytų vaizdų ir garsų, iš laiko perspektyvos jau tapusių interpretatyviais. Tai lyg kelionė laiku džiazo maniera.

Džiazuojančios nuotaikos kupinos A. Gražio parodos atidarymo metu taip pat jau tradiciškai suskambo ir „Janis Amantovs & friends“ (Latvija /Lietuva) atliekamos muzikos garsai.

Apie autorių:

Gražys yra įvairių apdovanojimų laureatas: Portugalijos prezidentas Jorge Sampaio pagerbė menininką Portugalijos Karininko kryžiumi, pelnytas X-os tarptautinės tapybos trienalės prizas, 7-o tarptautinio tapybos simpoziumo prizas, Vilniaus tarptautinio plenero prizas, 2016-aisias apdovanotas LDS auksiniu ženkliuku už meninės kūrybos įvairiapusiškumą ir refleksyvumą.